Sport i Ty - Odzież | Treningi | Odchudzanie

Odzież + Treningi + Dieta = #myLifestyle

Jaki zegarek do biegania z gps?

running-watch-1246430_1280

Bieganie jest sportem bardzo tanim. Każdy może zacząć, nie trzeba super drogiego sprzętu (patrz np. kitesurfing), miesięcznych pakietów na siłownie, skafandra bezpieczeństwa za milion monet. Wystarczą dobre buty i chwila czasu każdego dnia – na przebieżki po parkach, asfaltach, lasach i dolinach. Ale tam, gdzie jest moda i chęć ułatwienia swojego życia, tam są przeróżne gadżety, które oferują nam producenci na każdym kroku. Mamy więc Endomondo, mamy pulsometry, mamy odjazdowe ciuchy, mamy GPS i setki innych urządzeń, które mogą nam pomóc w bieganiu lub kompletnie przeszkodzić i zabrać całą radość z tego sportu. Dziś pogadajmy o zegarkach do biegania z GPS. Warto czy nie warto?

forest-868715_1920

Zegarek do biegania z GPS czyli jak zgubisz się w lesie

Wyobraź sobie tę sytuację. Biegniesz po parku lub lesie. Ogromnym. Jest noc, totalnie ciemno. Biegniesz, biegniesz i nagle Twoje serce bije (jeszcze) szybciej – nie wiesz gdzie jesteś. Mimowolnie przyśpieszasz, rozglądasz się nerwowo na boki, ale mijają długie minuty, a ty dalej nie masz pojęcia, ani gdzie się znajdujesz, ani jak wyjść z tego cholernego labiryntu. Co teraz? Stajesz i nie wiesz co robić. Jesteś kompletnie sam, wykończony, a obok właśnie usłyszałeś dziwny szelest…

Otóż do tego nie jest Ci potrzebny zegarek GPS dla biegaczy. Wystarczy, że nie będziesz wbiegał po ciemku do lasu. A jak już to zrobisz, weźmiesz ze sobą swój telefon komórkowy. I sprawa załatwiona.

Do czego więc potrzebny jest zegarek z GPS?

Jeśli do tej pory biegałeś z aplikacją to wiesz, że jest zawodna. Gubi GPS, jej wskazania nie są super dokładne i trudno ją się wyłącza na światłach. Oczywiście, dla początkujących to nie jest najważniejsze – ale jeśli bieganie to Twoja pasja, masz ambitne plany startowe, chcesz się rozwijać, to często potrzebujesz sprzętu, który zmierzy Twoje wyniki w 100% dokładnie. Zegarek biegowy z GPS to załatwi.

stopwatch-706064_1280

Interwały i nie tylko

Programowanie odcinków, pętle, informowanie o zmianie tempa, alarmy, tętno, spalanie kalorii, dokładny GPS, który nie straci sygnału w tunelach czy gęstych krzakach. Zegarek też bez wątpienia jest wygodniejszy od smartfona – mniejszy i bardziej poręczny. Nawet jeśli mocujesz swój telefon na ramieniu, to o wygodzie nie ma mowy. Z zegarkiem – nic prostszego. Ponadto wiele modeli ma również połączenia z najpopularniejszymi aplikacjami do biegania, więc nie musisz rezygnować z ukochanego Endomondo, kiedy wybierzesz zegarek.

Dla kogo ważny zakup?

Na pewno dla profesjonalistów lub osób, które dążą do tego miana. Na pewno dla fanów gadżetów i zdobyczy techniki, którzy po prostu lubią takie bajery – a myślę, że wśród biegaczy, zarówno damskich, jak i męskich, takich osób nie brakuje.

Z pewnością nie jest to sprzęt dla osób, które zaczynają swoją przygodę i kompletują garderobę. Najpierw upewnij się, że bieganie Cię wciągnie i to na długo i na maksa, potem kompletuj drogie zabawki. Może przebiegnięcie maratonu (albo przygotowanie do niego) będzie dla Ciebie takim wyznacznikiem sukcesu? Ważne, żeby to był zakup potrzebny.

No chyba, że nie wiesz co zrobić z kasą. Wystarczyłby Ci zwykły zegarek o tym mowa na tym wpisie. Jednak jeśli masz pieniądze kup sobie zegarek który będzie ładny i modny, bo dlaczego nie? Zainteresowany większą ilością contentu sportowego? Koniecznie sprawdź ten link.

[Głosów:0    Średnia:0/5]