Sport i Ty - Odzież | Treningi | Odchudzanie

Odzież + Treningi + Dieta = #myLifestyle

Korzyści z uprawiania sportu

| 0 Comments
fitness-1348867_1920

Dobra. Zacznijmy genezę artykułu. Nie piszę tego, żeby się zmotywować albo dlatego, że nie mam pomysłu na tekst i chcę zacząć kolejne „10 sposobów jak…”. Po prostu zajrzałem do cudownego narzędzia, które nazywa się Google Analytics i znalazłem to zapytanie – korzyści z uprawiania sportu. Coś w stylu jak przekonać nieprzekonanych – nigdy nie uprawiałem sportu i się zastanawiam, czy jak przeczytam 500 artykułów, które wymieniają jego zalety, to w końcu się zmotywuję. Naprawdę tak myślisz? No dobra, to spróbujmy:

pytanie

Jakie są korzyści z uprawiania sportu?

Lepszy seks. Ponadto: redukcja stresu, koniec problemów z bezsennością, mniejsze ryzyko depresji, lepsza przemiana materii, super ciało i większe powodzenie, mniejsze problemy ze skórą, turbodoładowanie organów wewnętrznych, lepsze działanie układu krwionośnego, mniejszy cholesterol, lepsze samopoczucie, mniejsze zadyszki, mniejsze pocenie, młodszy wygląd, dobrą kondycję, odporność na organizmu, nowych znajomych, dłuższe życie.

I co? Działa? Czujesz zastrzyk energii?

Tak myślałem.

Wiesz dlaczego?

Bo szukasz motywacji. A to jest absolutnie bezsensowne. Nie możesz się do wszystkiego w życiu motywować. To jest owszem coś miłego, ale i ulotnego. Nie da się być w życiu ciągle zmotywowanym. To absolutnie niemożliwe. Mimo to wciąż próbujesz. I tak w kółko. Cytując Einsteina.

Do wykonania codziennych czynności potrzebujemy albo dyscypliny, czyli nawyku albo przyjemności. Czy motywujesz się do tego, żeby spuścić wodę w toalecie? Nie jest to specjalnie przyjemna rzecz, ale nawet o tym nie myślisz – po prostu trzeba to zrobić i już. Bo inaczej będzie śmierdzieć jak w oborze. Nie szukasz motywacji, żeby zjeść śniadanie, pójść do pracy, zrobić zakupy na obiad, umyć zęby. Po prostu to jest do zrobienia i tyle. Z tym się nie dyskutuje.

To czemu nie robisz tak ze sportem? Wiesz, że jest Ci w życiu cholernie potrzebny. Że dzięki nim możesz dłużej żyć. Być sprawny, silniejszy. To za mało? Czy długość życia to naprawdę za mało, żeby Cię zmotywować? Również kaloryfer na brzuchu, świetny seks, lepsze samopoczucie? To nic Cię nie zmotywuje. Zbuduj nawyk. Ćwicz i tyle. Nie pytaj się siebie czy tego chcesz. Odhacz to jako kolejną rzecz w życiu do zrobienia.

pompki

Jest wiele korzyści z uprawiania sportu i dwie jego duże zalety, które sprawiają, że budowanie nawyku nie jest aż tak konieczne i tak trudne jak w innych przypadkach – np. motywacji do pracy. Sport jest przyjemny. Wystarczy znaleźć swoją dyscyplinę i totalnie się zatracisz. Po prostu wybierz mądrze i testuj. Po drugie, jest uzależniający. Po chwili już sobie nie wyobrażasz dnia bez biegania i po prostu to robisz. Bo się źle czujesz, bo masz w sobie złe emocje, bo jesteś zadowolony i chcesz to uczcić kilkoma kilometrami. Tak po prostu jest.

Sport jest teraz modny. Wszyscy się zdrowo odżywiają, ćwiczą i wyglądają pięknie. Dołącz do nas. To prostsze, niż Ci się wydaje. Tylko do cholery – skończ z motywacją. To Ci nie pomoże. Zainteresowany większą ilością contentu sportowego? Koniecznie sprawdź ten link.

[Głosów:0    Średnia:0/5]