Sport i Ty - Odzież | Treningi | Odchudzanie

Odzież + Treningi + Dieta = #myLifestyle

Category: odzież i akcesoria

Typy obuwia w zależności od sportu.

shoes-933189_1280

Obuwie na siłownie, obuwie do biegania, obuwie do triathlonu. Każda dyscyplina wymaga nieco innych butów, ponieważ inne aktywności wymagają innego podejścia. Kiedy powinieneś postawić na amortyzacje, a kiedy wręcz przeciwnie? Czy buty na siłownie nadają się również do biegania i co zrobić, żeby tak było? Jak ocenić to w praktyce? Sam staję właśnie przed tym wyborem, dlatego chętnie powiem wszystko, co wiem. (więcej…)

Jaki zegarek do biegania z gps?

running-watch-1246430_1280

Bieganie jest sportem bardzo tanim. Każdy może zacząć, nie trzeba super drogiego sprzętu (patrz np. kitesurfing), miesięcznych pakietów na siłownie, skafandra bezpieczeństwa za milion monet. Wystarczą dobre buty i chwila czasu każdego dnia – na przebieżki po parkach, asfaltach, lasach i dolinach. Ale tam, gdzie jest moda i chęć ułatwienia swojego życia, tam są przeróżne gadżety, które oferują nam producenci na każdym kroku. Mamy więc Endomondo, mamy pulsometry, mamy odjazdowe ciuchy, mamy GPS i setki innych urządzeń, które mogą nam pomóc w bieganiu lub kompletnie przeszkodzić i zabrać całą radość z tego sportu. Dziś pogadajmy o zegarkach do biegania z GPS. Warto czy nie warto? (więcej…)

Taśmy kinesio czy warto?

Kinesio Taping

Jeśli, tak jak ja, widząc na zawodach sportowców oklejonych kolorowymi taśmami, myśleliście, że to jakaś nowa, głupia moda prosto od Nike, to zapraszam do artykułu o kinesiotaping 😉 Wbrew pozorom to nie nowy trend prosto z wybiegów, nie ozdoba ciała zarezerwowana dla sportowców (choć wydaje mi się być coraz modniejsza, co widzę na siłowni), ale plastrowanie dynamiczne polecane nam przez fizjoterapeutów. Ze zdrowotnego działania taśm korzystają sportowcy, ale i wykorzystuje się ją również szeroko w gabinetach rehabilitacji i ortopedii. (więcej…)

5 rzeczy których nie możesz zapomnieć wybierając się na siłownię

ciężary na siłowni

Wybierasz na siłownię? Gratulujemy! Właśnie dołączyłeś do grona osób, które poważnie traktują swoje zdrowie, wygląd i samopoczucie. Wkrótce dowiesz się, jak dużo zyskuje Twoje ciało i umysł dzięki regularnemu wysiłku fizycznemu, ale zanim zaczniesz swój pierwszy trening musisz pamiętać o paru niezbędnych akcesoriach, bez których na siłowni ani rusz. Kartka i coś do pisania przygotowane? Zaczynamy! (więcej…)

Ubrania na siłownie. Jak dokonać dobrego wyboru?

kobieta ćwicząca na suwnicy

Dobór właściwego stroju na treningi może być nie lada wyzwaniem – szczególnie kiedy jesteś amatorem i nie masz wielkiego pojęcia, czego potrzebujesz. Siłownia to miejsce, w którym (wbrew pozorom) możesz uprawiać różnego rodzaju sporty. To nie tylko ćwiczenia na maszynach, ale również bieganie i różnej maści zajęcia dodatkowe, które wymagają innych aktywności. Na co zwrócić uwagę, żeby wybrać dobre ubrania na siłownię? (więcej…)