Sport i Ty - Odzież | Treningi | Odchudzanie

Odzież + Treningi + Dieta = #myLifestyle

Spalanie kalorii na rowerze

| 0 Comments
kolarstwo

Lato i rower to jedno i to samo. Nie ważne czy lubisz MTB, Cross czy stare dobre City, ale spalanie kalorii na rowerze to strzał w 10-tkę o tej porze roku. Najprościej po prostu odstawić swojego poldka na parking i przerzucić się na dwa koła. Dotlenisz organizm, będziesz miał lepszy humor, a do tego oszczędzisz czas na siłowni, bo nie będziesz musiał zasuwać tyle na bieżni. Wysiłek fizyczny na łonie natury to jest zdecydowanie to! Okazji na rower jest wiele, przytoczę Ci kilka tych, które osobiście rozważałem.

rowerem do pracy

Twoja bryka przed korpo

Rower to świetne zastępstwo za samochód. Decyzja rewelacyjna z wielu względów. Po pierwsze: spalanie kalorii na rowerze jest łatwe i przyjemne. Jedziesz, czujesz wiatr we włosach, oglądasz widoki, przyśpieszasz i zwalniasz, a Twój organizm spala wczorajszą pizzę. Naprawdę działa! Po drugie – ekonomia. Oszczędzisz na benzynie lub komunikacji miejskiej, jeśli nie masz czterech kółek. A do tego unikasz stania w korkach, możesz więc być szybciej lub dłużej pospać. Ja zawsze od wczesnej wiosny do późnej jesieni jeżdżę na rowerze. Modne i wygodne.

rowerem na randkę

Weekendowe wyjazdy z drugą połówką

Nie próbowałem, ale planuję. Rowery do pociągu lub samochodu i w drogę! Najbliższe góry albo nawet kawałek lasu będzie idealny do tego celu. Możecie wziąć kocyk i zorganizować super piknik z pysznym (koniecznie zdrowym!) żarciem. Propozycja ta nieodmiennie wprawia nasze partnerki w dobry nastrój, a wyjazd za miasto to jest to, czego potrzebujemy, żeby doładować baterię. Super sprawa.

jazda wyczynowa na rowerze

Jazda wyczynowa

Ewolucje na rowerze to coś, o czym marzy wielu facetów. Z pewnością to sport dający wiele satysfakcji, widowiskowy i ciekawy. Jeśli szukasz jakiejś interesującej pasji, jesteś studentem i nie masz co robić w wakacje czy jakikolwiek inny powód – możesz spróbować. Rowery wyczynowe są dość drogie, ale inwestycja w zainteresowania i ruch jest zawsze do przemyślenia. Ja miałem krótki epizod z tym sportem, za małolata i jakoś nie chce do tego wracać. Nie stoi za tym jakaś wielka historia czy spektakularne kalectwo w tej dyscyplinie – po prostu mnie nie pociąga.

 

Spalanie kalorii na rowerze to świetna rzecz i ciekawa alternatywa dla tych z Was, którzy z jakiegoś powodu nie przepadają za bieganiem. Jest też bezpieczniejsza dla osób z nadwagą – przeciążenia są mniejsze, mniej się męczysz, więc nie zniechęcisz tak szybko, jak w przypadku biegania. Nie wymaga również dobrych butów. Warto spróbować czy nam się spodoba, szczególnie, jeśli mieszkamy w mieście – w sytuacji kiedy nie masz roweru, możesz korzystać z tych miejskich zanim się zdecydujesz na zakup własnego. To również alternatywa dla osób z niskim budżetem. Dla chcącego nic trudnego! Zainteresowany większą ilością contentu sportowego? Koniecznie sprawdź ten link.

[Głosów:0    Średnia:0/5]