Sport i Ty - Odzież | Treningi | Odchudzanie

Odzież + Treningi + Dieta = #myLifestyle

Category: sport

Korzyści z uprawiania sportu

| 0 Comments
fitness-1348867_1920

Dobra. Zacznijmy genezę artykułu. Nie piszę tego, żeby się zmotywować albo dlatego, że nie mam pomysłu na tekst i chcę zacząć kolejne „10 sposobów jak…”. Po prostu zajrzałem do cudownego narzędzia, które nazywa się Google Analytics i znalazłem to zapytanie – korzyści z uprawiania sportu. Coś w stylu jak przekonać nieprzekonanych – nigdy nie uprawiałem sportu i się zastanawiam, czy jak przeczytam 500 artykułów, które wymieniają jego zalety, to w końcu się zmotywuję. (więcej…)

Spalanie kalorii na rowerze

| 0 Comments
kolarstwo

Lato i rower to jedno i to samo. Nie ważne czy lubisz MTB, Cross czy stare dobre City, ale spalanie kalorii na rowerze to strzał w 10-tkę o tej porze roku. Najprościej po prostu odstawić swojego poldka na parking i przerzucić się na dwa koła. Dotlenisz organizm, będziesz miał lepszy humor, a do tego oszczędzisz czas na siłowni, bo nie będziesz musiał zasuwać tyle na bieżni. Wysiłek fizyczny na łonie natury to jest zdecydowanie to! Okazji na rower jest wiele, przytoczę Ci kilka tych, które osobiście rozważałem. (więcej…)

Jakie buty do biegania będą najlepsze na początek?

| 0 Comments
shoes-1260718_1920

Nachodzące ciepłe dni sprawiają, że coraz częściej myślimy o powrocie do aktywności na świeżym powietrzu. Coraz więcej osób planuje rozpocząć swoją przygodę z łatwym i przyjemnym sportem, jakim jest jogging. Ze mną było dokładnie tak samo, blisko cztery lata temu, kiedy zaraz przed nadejściem wiosny postanowiłam, że będę biegać. Przez te lata zużyłam kilka par butów do biegania, choć niektóre z nich poszły w kąt zaraz po zakupie. Początkujący biegacze zazwyczaj nie potrafią oszacować, jakie modele będą dobre, przez co muszą dokonywać częstych zmian. W dzisiejszym wpisie postaram się Wam podpowiedzieć, na jakie modele warto zwrócić uwagę, a które mogą okazać się totalnym bublem. (więcej…)

Najlepsza muzyka do biegania. Co mnie motywuje do kolejnego (kilo)metra?

| 0 Comments
Osobiście uwielbiam biegać w parkach i lasach i choć pewnie wielu z Was się nie zgodzi, ale uwielbiam tam słuchać muzyki.

Wielu z nas nie wyobraża sobie wysiłku fizycznego bez muzyki. Ma ona niesamowite właściwości pobudzające, dzięki którym chcemy się ruszać – od skrytego dygania podczas imprezy u cioci Haliny, przez nucenie na siłowni, aż po zawody sportowe. I ja należę do jej zwolenników i na bieganie zazwyczaj biorę ze sobą cały osprzęt, czyli solidne słuchawki i mój smartfon. Miałem kiedyś mp3 i się popsuło, czego bardzo żałuję – telefon szybko się rozładowuje, szczególnie, że w tle hula jeszcze Endomondo, bo na Garmina nadal nie uzbierałem. (więcej…)

5 rzeczy których nie możesz zapomnieć wybierając się na siłownię

ciężary na siłowni

Wybierasz na siłownię? Gratulujemy! Właśnie dołączyłeś do grona osób, które poważnie traktują swoje zdrowie, wygląd i samopoczucie. Wkrótce dowiesz się, jak dużo zyskuje Twoje ciało i umysł dzięki regularnemu wysiłku fizycznemu, ale zanim zaczniesz swój pierwszy trening musisz pamiętać o paru niezbędnych akcesoriach, bez których na siłowni ani rusz. Kartka i coś do pisania przygotowane? Zaczynamy! (więcej…)

Ubrania na siłownie. Jak dokonać dobrego wyboru?

kobieta ćwicząca na suwnicy

Dobór właściwego stroju na treningi może być nie lada wyzwaniem – szczególnie kiedy jesteś amatorem i nie masz wielkiego pojęcia, czego potrzebujesz. Siłownia to miejsce, w którym (wbrew pozorom) możesz uprawiać różnego rodzaju sporty. To nie tylko ćwiczenia na maszynach, ale również bieganie i różnej maści zajęcia dodatkowe, które wymagają innych aktywności. Na co zwrócić uwagę, żeby wybrać dobre ubrania na siłownię? (więcej…)